Poznań na rurze, czyli niezwykła popularność pole dance

Pole dance staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportu i wiele kobiet zastanawia się nad przetestowaniem swoich sił właśnie w nim. Jest to sport, który wymaga niezwykle dużej siły oraz determinacji, gdyż jest niezwykle kontuzjogenny, a pierwsze z nim spotkania nieuchronnie muszą skończyć się siniakami. Jednak warto się przełamać i spróbować, bo dostarcza on naprawdę wiele radości i satysfakcji.

Kasza gryczana na diecie

Prawdziwe korzenie pole dance

Formeexplode

W dalszym ciągu sport ten kojarzony jest głównie z tańcem w klubach nocnych. Jednak nic bardziej mylnego. Początków pole dance należy szukać ponad 800 lat temu w Indiach, dokładnie w stanie Maharashtra. Mowa tu oczywiście o mallakhamb, czyli ewolucjach wykonywanych na drewnianych słupach oraz linach. Najwcześniejsze wzmianki o nim pochodzą z 1135 roku, jednak według ustaleń historyków przez bardzo długi czas ta forma akrobacji pozostawała w uśpieniu, a jej przełom nastąpił dopiero w pierwszej połowie XIX wieku, kiedy to Sir Balambhattada Deodhar przywrócił tę dyscyplinę do życia. Sport ten został co prawda wymyślony przez mężczyzn, ale to, że to właśnie z niego czerpie pole dance jest niepodważalne. Mallakhamb na samym początku miał być tylko i wyłącznie uzupełnieniem treningu zapaśników, a jego celem miało być po prostu zwiększenie siły chwytu oraz poprawa koordynacji, równowagi, koncentracji oraz oczywiście gibkości. Obecnie jest w Indiach oficjalną dyscypliną gimnastyczną, a popisy wykonywane na drewnianym słupie dosłownie zapierają dech w piersiach.

Pole dance Poznań: dla kogo jest ta dyscyplina?

ecoslimecoslim.com

Czy wiesz, jak ustrzec się przed udarem?

Wbrew pozorom jest ona dobra dla każdego. Wiele kobiet uważa, że są za słabe i nie poradzą sobie lub po prostu myślą, że ich waga lub wiek jest przeszkodą. Nic bardziej mylnego. Waga, wiek, ani wzrost nie mają żadnego znaczenia, bo w pole dance chodzi głównie o to, by dobrze się bawić oraz przede wszystkim pokonywać bariery jakie nakłada własne ciało.

Od czego zacząć przygodę z pole dance Warszawa?

Zacząć trzeba na pewno od wyboru odpowiedniej szkoły oraz instruktora. Bardzo przydatna jest strona LepszyTrener.pl, która skupia w sobie najlepszych trenerów z wielu miast Polski. Dzięki wyszukiwarce, która jest dostępna na stronie tego portalu, możemy wyszukać najbardziej odpowiadającego nas trenera z okolicy, a przy jego wyborze kierować jest informacjami na jego temat, opiniami oraz doświadczeniem. Do uprawiania pole dance potrzebny jest nam tylko strój sportowy, który najlepiej by składał się z krótkich szortów oraz topu. Taki bardzo skąpy strój pomaga, szczególnie na początku, przy wykonywaniu figur na rurze, gdyż skóra ma lepszą przyczepność do rury.

Zobacz też

Knee active plus

Opinie o formexplode