Nie wiesz jak poradzić sobie ze zbędnymi kilogramami po ciąży? Na szczęście jest kilka sposobów by skutecznie zbić wagę.

Każda kobieta po zakończeniu ciąży pragnie jak najszybciej wrócić do swojej poprzedniej wagi i sylwetki. Ciało jednak może stawiać oprócz wobec diet i ćwiczeń. Na szczęście jest kilka sposobów, dzięki którym można zbić wagę, czyli stracić wszystkie zbędne kilogramy, które przysporzyła nam ciąża i to w łatwy sposób, bez intensywnych ćwiczeń.

Tych 5 sposobów pomoże Ci przeżyć bolesne miesiączki!

Pielęgnacja po ciąży

capsules Dr Farin Man

Oprócz zbijania wagi niezwykle ważne jest również dbanie o skórę brzucha. Do formy sprzed ciąży wraca on po około 3-6 miesięcy. Na rynku dostępny jest szereg kremów i balsamów, którymi można smarować skórę na brzuchu już w połogu. Taka pielęgnacja odżywia skórę oraz poprawia jej elastyczność, co jest pierwszym krokiem do powrotu do swojej sylwetki.

Jak ćwiczyć, by szybko zbić wagę po ciąży

capsules Dr Farin Man

Najważniejsze jest by przed przystąpieniem do ćwiczeń wykonać badanie kontrolne. Po cesarskim cięciu trzeba poczekać nawet dwa miesiące, by uniknąć przepukliny. Kiedy lekarz zezwoli na ćwiczenia wówczas można śmiało zacząć zbijać zbędne kilogramy. W zaciszu domowym można śmiało wykonywać brzuszki czy tańczyć w rytm muzyki. Dobrą okazją do ćwiczeń jest również spacer z wózkiem. Jest to bezpieczny oraz skuteczny sposób aktywizacji ciała po ciąży. Ważne jest, aby stosować metodę małych kroków, czyli stopniowo zwiększać tempo i odległość spaceru. Odchudzanie po porodzie musi iść w parze z ćwiczeniami mięśni Kegla. Ich trening pomaga spalać zbędny tłuszcz, ale również wpływa na samopoczucie i życie intymne. Odchudzanie po ciąży nie musi więc być ciężką walką. Efekty uzależnione są od nastawienia, czyli nie popadania w skrajności, co może tylko zaszkodzić, a nie pomóc.

Karmienie piersią, czyli jak w prosty sposób zbić wagę

ecoslimecoslim.com

Zalety sportu

Bardzo mało kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że wagę po porodzie można znacząco obniżyć dzięki karmieniu piersią. Pozwala ono spalić od 300-500 kalorii. Ponadto ma również inne, bardzo korzystne właściwości, jak np. sprawia, że macica szybciej się obkurcza, co znacząco wpływa na obwód talii i brzucha.

Zobacz też

Płaski brzuch

Knee active plus

Opinie o formexplode