Escape the game – opinie mówią wszystko

Rozrywka w życiu każdego człowieka pełni niezwykle ważną rolę. Przede wszystkim służy ona rozładowaniu napięcia, które towarzyszy człowiekowi w związku z obowiązkami, jakie na nim spoczywają. Dzięki rozrywce człowiek regeneruje się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, dlatego każdy powinien znaleźć na nią czas.

Dzięki tym metodom, będziesz mogła rozpoznać nadwrażliwość na gluten!

Historia escape the game

Gra tego typu ma swoje początki w świecie wirtualnym. Dokładnie w roku 1988 powstała pierwsza odsłona tej formy rozrywki. Była ona całkowicie pozbawiona grafiki i opierała się na wyświetlanych tekstach, które opisywały graczowi pomieszczenie, w którym się znajduje. Kolejne wersje, które zaczęły się pojawiać już kilka lat później, miały już grafikę, co sprawiało, że uczestnik gry przenosił się do wirtualnego świata. Pierwsza wersja w świecie rzeczywistym pojawiła się w 2006 roku i spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. W Polsce natomiast na tą formę rozrywki trzeba była poczekać, aż do 2013 roku. Obecnie pokoje escape the game rozlokowane są nie tylko po całym kraju, lecz także po całym świecie, a popularność tej rozrywki rośnie z dnia na dzień.

Czym jest escape the game?

ecoslimecoslim.com

Jest to gra typu Real Life, której zasady są banalnie proste. Grupa osób zostaje zamknięta w pokoju, z którego można się wydostać tylko poprzez rozwiązanie ukrytych w nim zagadek. Całość podkręca niezwykły klimat, który zapewniają szczegółowo dopracowane detale. Cała ta otoczka sprawia, że uczestnicy zabawy przenoszą się do zupełnie innego świata. W grę trzeba się zaangażować w stu procentach, gdyż na wydostanie się z escape game Warszawa grupa ma tylko godzinę. Rozgrywka wymaga zaangażowania nie tylko sprytu i inteligencji, lecz także wiedzy. Niezbędna jest również umiejętność pracy w grupie, gdyż bez niej dużo trudniej wydostać się z pomieszczenia. Gra jest skierowana do osób dosłownie w każdym wieku, gdyż różnorodność pokoi pozwala na to, by każdy znalazł coś dla siebie i spędził godzinę na świetnej zabawie.

Szczypior – mały, ale bardzo wartościowy dodatek!

Escape the game – opinie

W internecie można się spotkać z wielością opinii na temat tego rodzaju rozrywki. Każda podkreśla, że escape the game jest świetną zabawą wówczas, gdy uczestniczy się w niej z grupą znajomych. Prawie wszystkie opinie zaznaczają, że czas spędzony w takim pokoju zagadek mija bardzo szybko, co jest zasługą m.in. bardzo dobrze podkręconego klimatu i zadbania o każdy najmniejszy szczegół, co niesamowicie buduje napięcie.

Zobacz też:

trening personalny Warszawa

Knee active plus

Opinie o formexplode